4 Mayıs 2012

Kindle - Görme BiçimleriSevgili Sinan'ın hediyesi, yeni oyuncağım Kindle Touch iki gün önce bana ulaştı ve ben bu aletle okuduğum iki kitabı bitirdim bile! Bilgisayar ekranında ya da ipod'umda bir sayfa metin okumak bile işkence gibi geldiği için elektronik kitaplara çok uzak durdum şimdiye kadar. Fakat bu e-mürekkep teknolojisi çok güzel bir şeymiş meğer.

Kitaplığımda sıra bekleyen kitaplar için pek iyi olmasa da, Kindle şimdiden okuma hızımı artırdı. Şimdi tek sorun, Türkçe e-kitapların yaygınlaşması ve ucuzlaması... =)
Görme Biçimleri - Ways of Seeing
John Berger
Çeviren: Yurdanur Salman
Metis Yayınları
Ekim 2011 (17. basım)
155 sayfa

Bu arada, son olarak John Berger'in Görme Biçimleri'ni okudum ve kitabı çok sevdim. Sanat kuramı makalelerini eleştirmek beni aşıyor, fakat bu kitabı tüm sanat öğrencileri okumalı. Bazen makale okumak çok yorucu olabiliyor. Mesela, herhangi bir Roland Barthes makalesini tek seferde okumayı hiç başaramadım ama Görme Biçimleri'ndeki makaleleri okumak epey kolay ve keyifli.

Bir de, "Görülmeyeni Gören Adam, Jules Verne"e başladım, kitap 10 gündür elimde sürünüyor. Bu adamın hayatı ancak bu kadar sıkıcı anlatılabilirdi sanırım. Bitirmeyi başarabilirsem yazarım. =)

1 yorum:

  1. Merhaba, kitap çekilişi yapıyoruz katılmak ister misiniz?

    http://delikitap.blogspot.com/2012/05/ilk-cekilisime-herkesi-beklerimmmm.html

    Bloğuma beklerim ;)

    YanıtlaSil